Bizi takip edin
|
EN

MESLEK YÜKSEKOKULU

Bankacılık ve Sigortacılık (Türkçe)

Program İçi Seçmeli Dersler

BNK 117 Hasar Yönetimi

Bu derste öğrenci, hasar yönetimi, risk yönetimi ve reasürans konularını öğrenecektir.

 

BNK 127 Yatırım Analizi ve Portföy Yönetimi

Öğrenciler yatırım analizi ve portföy yönetimi ile ilgili temel kavramları öğrenirken, piyasa koşullarına göre dinamik karar vermenin yöntemlerini öğrenecektir.

 

BNK 211 Vadeli İşlemler Borsası İşlemleri

Öğrenciler bu derste vadeli işlemlere ilişkin temel kavramları öğrenirken; bu işlemlerin farklı kullanım alanları hakkında bilgi sahibi olur.

 

BNK 213 İşletme Finansı

Bu ders kapsamında finansal tablolar ve analizi, uzun vadeli finansal planlama, paranın zaman değeri, hisse senedi değerleme ve işletme sermayesi yönetimi konuları işlenecektir.

 

BNK 206 Bireysel Emeklilik Sistemi ve Sigortaları

Bu ders, bireysel emeklilik sistemi, hayat sigortaları ve özel emeklilik fonlarının kapsamı, türleri, özellikleri, tarihsel gelişimi ve sektör uygulamalarını içerir.

 

BNK 132 Bankacılıkta Risk Yönetimi

Bankacılık sektörünün etkileyen risk faktörleri analizi ve risk faktörlerinin etkileşimi analiz etmek

 

BNK 214 Dış Ticaret ve Kambiyo İşlemleri

Bu ders ile öğrenci, dış ticaret, kambiyo işlemleri, kambiyo rejimi mevzuatını öğrenecek ve ilgili mevzuatlar çerçevesinde yapılan uygulamalar hakkında bilgi sahibi olacaktır.

 

BNK 218 Risk Yönetimi ve Nakliye Sigortaları,

Bu ders kapsamında öğrenciler, sigortacılıkta risk kavramı ve risk değerlendirme yöntemleri hakkında ve nakliyat, emtia, kıymet, sorumluluk ve tekne sigortalarının içeriği ve kapsamı hakkında detaylı bilgi sahibi olacaktır.

 

BNK 120 Genel Muhasebe Uygulamaları

 

BNK 121 Mesleki Gelişim Etkinlikleri I

Mesleği ile ilgili alışılageldik alanların tekrar incelenmesi ve/veya değişim ve gelişmelere bağlı olarak ortaya çıkan fırsatların farkındalığının yaratılması için alan çalışması yaptırmak

 

BNK 122 Mesleki Gelişim Etkinlikleri II

Mesleği ile ilgili alışılageldik alanların tekrar incelenmesi ve/veya değişim ve gelişmelere bağlı olarak ortaya çıkan fırsatların farkındalığının yaratılması için alan çalışması yaptırmak

 

BNK 123 Mesleki Uygulamalar |

 

 

BNK 124 Mesleki Uygulamalar ||

 

BNK 125 Dosyalama ve Arşivleme

 

BNK 212 Finansal Piyasalar ve Kurumlar

Bu ders ile, öğrencilerin aşağıdaki konularda bilgi ve anlayışları gelişecektir: Finansal pazarlar ve kurumların fonksiyonları ve yapılarının analizi, faiz oranları, ticari bankacılık, merkez bankası, para ve kredi siteminin ekonomideki rolü, finansal ürünler ve uluslararası finans sistemi konularını içeren para ve sermaye piyasası operasyonları.

 

 

 

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.