Bizi takip edin
|
EN

MESLEK YÜKSEKOKULU

Bankacılık ve Sigortacılık (Türkçe)

Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Bankacılık ve Sigortacılık Programı’nın amacı nedir?

Cevap: Bankacılık ve Sigortacılık programı, sektörün ihtiyacını karşılamaya yönelik, nitelikli ve donanımlı ara elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Program çerçevesinde, küresel sisteme entegre olmuş bankacılık ve sigortacılık sektörlerinde yetkin bir biçimde görev alabilecek nitelikte, mesleki bilgi ve deneyimle donanmış elemanlar yetiştirilmesi ana hedefimizdir.

 

Soru: Programın puan türü nedir?

Cevap: Programın puan türü TYT'dir.

 

Soru: Hangi dersler verilmektedir?

Cevap: Öğretim programına http://bs.ieu.edu.tr/tr/curr linkinden ulaşılabilir

 

Soru: Dört yıllık programlara geçiş olanakları nelerdir?

Cevap: Mezunlarımız arzu ettikleri takdirde ÖSYM tarafından düzenlenen Dikey geçiş sınavına katılarak fakültelerin, Aktüerya, Aktüerya Bilimleri,  Bankacılık, Bankacılık ve Finansman, Bankacılık ve Sigortacılık, Ekonometri, Ekonomi, Ekonomi ve Finans, İktisat, İşletme, İşletme Enformatiği, İşletme-Ekonomi, Lojistik Yönetimi, Sermaye Piyasası, Sermaye Piyasası Denetim ve Derecelendirme, Sigortacılık, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Uluslararası Finans, Uluslararası Finans ve Bankacılık, Uluslararası İşletme, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Uluslararası Ticaret ve Lojistik gibi bölümlerine geçiş yapabilirler.

 

Soru: Staj Süresi Kaç Gündür? Nerelerde Staj Yapılır?

Cevap: Öğrencilerimiz mezun olmak için 40 gün iş günü staj yapmakla yükümlüdürler. Stajlar, banka şubelerinde, sigorta acentelerinde ve yüksekokulumuzun staj komisyonlarınca uygun görülen özel ve kamu sektörüne ait işletmelerin ilgili departmanlarında yapılabilir.

 

 

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.